PRZEWODNIK PO ROZMOWIE KWALIFIKACYJNEJ
Jeżeli zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, czas pomyśleć o tym, jak się na niej dobrze zaprezentować.
Naszym Kandydatom staramy się zapewnić dobrą atmosferę podczas rozmów - każdy z nas był kiedyś na Twoim miejscu, wiemy, że to stresujący moment. Zależy nam na otwartej, szczerej rozmowie, podczas której wzajemnie się poznamy.
Przeczytaj jak się przygotować do spotkania i zapoznaj się z listą wskazówek i przykładowych pytań, jakie możesz usłyszeć od Specjalisty ds. Rekrutacji, z którym się spotkasz.
PRZYGOTUJ SIĘ
Przed rozmową kwalifikacyjną możesz zrobić kilka rzeczy, które pomogą Ci wywrzeć dobre wrażenie:
w zbudowaniu pozytywnego wrażenia.
O CO MOŻESZ ZOSTAĆ ZAPYTANY?
Przygotuj się na pytania, które może zadać Ci Specjalista ds. Rekrutacji. Nie ćwicz pełnych wypowiedzi - przemyśl jednak to, co chciałbyś powiedzieć. Da Ci to większą pewność siebie i ograniczy stres.
Jest pewien katalog typowych pytań, których możesz się spodziewać, m.in.:
To absolutna podstawa. Ważne, żebyś potrafił odpowiedzieć na to pytanie – jeżeli nie, rozmowa może okazać się bardzo krótka.
Pamiętaj: masz słabe strony, odpowiedź typu „nie mam” brzmi niewiarygodnie. Każdy je ma, my też.
Ludzie mają trudność z mówieniem o sobie dobrze, utarło się uważać, że to nieskromne i aroganckie. Natomiast nasi Pracownicy mają dużo mocnych stron
i chcemy, żeby potrafili o nich mówić i je wykorzystywać.
Dla nas jest ważne, żeby Kandydaci wiedzieli, jakiego środowiska pracy szukają dla siebie.
Pokaż nam, na czym się znasz. Będziemy dzięki temu wiedzieli, czy jesteś przygotowany do pracy, którą chcesz u nas dostać.
Spróbuj przypomnieć sobie czy i kiedy miałeś okazję pracować w grupie zadaniowej.
Pokaż nam kim jesteś! Interesują nas Twoje doświadczenia, sukcesy czy wiedza.
Dobrze jest coś wiedzieć o pracodawcy. Jeżeli nic nie odpowiesz, Specjalista ds. Rekrutacji może sobie pomyśleć: „A wiesz gdzie jesteś?”
I jak to się ma do tego, po co do nas aplikujesz? Odpowiadając na to pytanie pamiętaj, że zależy nam na szczerej odpowiedzi. Ważne jest dla nas jakie stawiasz sobie cele w życiu zawodowym.
Brak pytań świadczy o tym, że albo jest Ci wszystko jedno, gdzie pracujesz, albo nie przygotowałeś się do spotkania. Pomyśl, co chcesz o nas wiedzieć!
To tylko przykładowa lista pytań: część z nich może zostać zadana, część nie, na pewno pojawią się inne.